کد خبر:  4300 تاریخ انتشار: 10:37 - 1396/10/02 تعداد بازدید: 4006

 مصاحبه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با دکتر محمود شارع پور، سرپرست موسسه آموزش عالی سبز در رابطه با برگزاری «نخستین همایش ملی دانشجویی توسعه اجتماعی - فرهنگی در ایران»


         رئیس دانشگاه سبز آمل و عضو هیات علمی دانشگاه مازندران، گفت: نقش مردم در توسعه پررنگ تر شود.
به گزارش ایسنا مازندران، محمود شارع پور در نخستین همایش ملی دانشجویی توسعه اجتماعی و فرهنگی در ایران و فرصت‌ها و چالش‌ها در دانشگاه سبز آمل  اظهار کرد: در حال حاضر درصد بسیاری از جامعه را دانشجویان تشکیل می‌دهند و از طرفی هم توسعه باید برای مردم انجام شود  اما این خلا وجود دارد که در مباحث مربوط به توسعه معمولا اندیشه ورزان وارد می‌شوند در صورتی که این توسعه چون برای مردم است آنان کمتر حضور دارند. 
شارع پور با اشاره به توسعه نقش مردم در مسائل اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: از طریق مردم می‌توانیم توسعه را شناسایی کنیم و از طریق راهکارهای آنان شرایط مبانی توسعه فراهم شود. 
رئیس دانشگاه سبز آمل، یادآور شد: حدود دو سال گذشته مبنای این همایش برنامه ریزی و حدود ۸۶ مقاله به این همایش ارسال و حدود ۲۲ مقاله انتخاب شد و امروز این مقالات در زمان های مختلف در قالب توسعه، سبک زندگی، ورزش، اجتماعی و ارتباطات توسط دانشجویان ارائه می‌شود و مورد نقد و ارزیابی قرار خواهد گرفت. 
وی گفت: مهم‌ترین نگرانی آن است که تصورات غلطی در قالب توسعه از جنبه‌های مادی شکل گرفت که مشکلات زیادی را در این راستا برای جامعه ایران ایجاد کرد و سعی شد برای اصلاح درک درست از توسعه گام‌های مثبتی برداریم. 
عضو هیات علمی دانشگاه مازندران، عنوان کرد: باید روش‌هایی را در توسعه سبک زندگی ارائه دهیم تا توسعه متناسب با شرایط محلی و متناسب با کیفیت زندگی ایرانی و اسلامی باشد.
 
                                                                              
                                                                                                       

http://mazandaran.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=48660

7f20a677-9a40-4.jpg

فرم دریافت نظرات شما
نام شما: نشانی پست الکترونیک شما:
نظر شما:*
سوال:* 7 + 3 =